Termal Su Analizi
HERAMİS TERMAL TATİL KÖYÜ - TERMAL SU ANALİZİ

Balıkesir İli, Edremit İlçesi Altınoluk Mahallesi sınırları içinde bulunan,
TGG İnşaat ve Turizm Ticaret Anonim Şirketine ait
Heramis Termal Turizm Tesisinin kaplıca suyunun niteliğine göre 29.07.2019 tarihinde Tıbbi Değerlendirme Kurulu toplatışın da tıbbi balneolojik değerlendirilmesi yapılmış olup yapılan değerlendirme aşağıda belirtilmiştir.

Alınan kaynak (3109.0 mg/lt.) toplam mineralizasyona sahip, kalsiyumsülfatlı Ca 522,6 mgm/Lt., SO4 2065,2 mgm/Lt termal sudur.
35 derece çıkış sıcaklığına sahiptir.

Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflomatuvar romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde; Kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflomatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıkların tedavisinde, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, tamamlayıcı tedavi uygulamalarında kullanılabilir niteliktedir.
Seçilmiş olgularda mide bağırsak sisteminin fonksiyonel rahatsızlıklarında ve ürolithiasiste, hekim kontrolünde ve tanımlanmış kür süresi boyunca olmak şartıyla içme kürlerinde kullanılabilir.