Doğası, tertemiz havası, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Edremit, Ege Bölgesi’nin popüler tatil destinasyonlarından biri olmaya devam ediyor. Balıkesir ilinin üçüncü en büyük ilçesi olan Edremit, özellikle Altınoluk ve Akçay beldeleriyle her yıl binlerce turistik uğrak noktası oluyor.

Taşından toprağından doğal, tarihi ve kültürel zenginlikler fışkıran bir ilçe Edremit. Kimi kaynaklara göre M.Ö. 1443 yılına uzanan köklü bir geçmişi olan; çağlar boyunca parayı bulan Lidyalılar’dan Persler’e, Büyük İskender önderliğindeki Makedonlar’dan Anadolu Selçukluları'na pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Adramytteion -şimdiki adıyla Edremit- günümüzde Balıkesir ilinin üçüncü en büyük ilçesi olarak konumlanıyor. İç turizmin ilk ve en önemli merkezlerinden Altınoluk ve Akçay, yine Edremit'te yer alıyor.
Bir yanında Edremit Körfezi, bir yanında Kaz Dağları... İki ucunda iki engin mavi ve yeşil. Edremit’i özel kılan şeylerden biri de bu aslında: Sakin ve huzur dolu bir seyahat planlayanlar için ideal kaçış rotası olması. Gezilip görülecek bir sürü köşesi olan, bol bol fotoğraf çekebileceğiniz, hem dağ havasının hem muhteşem plajların tadını çıkarabileceğiniz bir yer arıyorsanız Edremit, özellikle de Altınoluk sizin için biçilmiş kaftan. Enfes zeytinler ve şifalı kaplıcalar da cabası!